Rty k nakousnutí - péče o rty
Rty k nakousnutí - péče o rty
Elena Bassarab
leden 22, 2018

Jako vizážistka a kosmetička se velmi často u svých klientů setkávám s takovým problémem, jakým jsou suché a popraskané rty. Nejčastěji je to důsledkem nesprávné péče o kůži rtů, lépe řečeno žádná péče o rty. Jak mít vždy krásné a zdravé rty? Chci se s vámi podělit o svá tajemství a odborné zkušenosti.

Naše pokožka vyžaduje péči, a naše rty nejsou výjimkou, vyžadují ale péči odlišnou. Často se setkáváme s radami typu: „Naneste na rty krém na obličej“, „použijte na rty scrub, který aplikujete na obličej“ … Nebo se doporučuje použít na citlivou pokožku rtů kartáček na zuby … Doporučuji se takovým tipům a radám vyhnout.

Kůže na našich rtech (ta růžová část) má rohovou vrstvu uchovanou pouze ve vnější zóně, kde se stává tenkou a průhlednou. Místo přechodu na sliznici  – červená hranice  – je plná průsvitných cév, které vytváří červené okraje rtů a obsahují velké množství nervových zakončení, proto je červený okraj rtů velmi citlivý.

Rohová vrstva na povrchu rtů je velmi tenká a proto je velmi snadno poškoditelná, reaguje více na změny teplot, vítr nebo nedostatek živin a ochrany.

Jak tedy zachovat krásné rty nebo se zbavit suchých a popraskaných rtů?

 

  1. Pokud máte oblíbený balzám na rty nebo pečující rtěnku, zkontrolujte zda neobsahuje vazelínu (petrolatum) a minerální olej (mineral oil). Správně to obsahovat nemá, protože se jedná o produkty zbylé po zpracování ropy, bohužel v dnešní době jsou základem většiny balzámů na rty. Základem skutečně užitečného balzámu, který pomáhá při péči o rty, má být vosk nebo olej přírodního původu, například jojobový vosk. Mým favoritem je již několik let balzám na rty Lip Treatment od Bodyography. Má přírodní složení, pro které byl v roce 2016 oceněn jako výrobek ekologicky čisté kosmetiky na veletrhu Interbeauty Praha. Obsahuje aloe, bambucké máslo a vitamíny C, D a E. Nejvíce ho obdivuji za to, že se rychle vstřebává a skutečně léčí dokonce i popraskanou kůži rtů. Aplikujte ho v noci a již ráno pocítíte výraznou změnu. Jako bonus má příjemné aroma jablečného štrůdlu :-)

 

Balzám na rty

  1. 1 až 2krát týdně je potřeba provádět lehkou a jemnou exfoliaci rtů. K tomu jsou nejvhodnějšími prostředky speciálně navržené scruby a abrazivní peelingy, nejčastěji s částicemi cukru. POZOR! Požadavky na složení jsou stejné jako u balzámů – žádná vazelína (petrolatum), ani minerální olej (mineral oil), doporučuji stabilní vzorec cukru. To znamená, že při aplikaci se cukr nerozpouští, ale pokračuje v odlupování odumřelých buněk. Mým oblíbeným je 2 v 1 Lip Duo od Bodyography. Oba produkty v balení jsou přírodní, obsahují vyživující marulový olej. Balzám se velmi rychle vstřebává, scrub perfektně zbaví rty odumřelých buněk a nevyžaduje opláchnutí vodou. Podle mě je to „must have“ v kufříku každého vizážisty, zachránil mě (nebo spíše moje klienty) více než jednou.

 

Balzám a scrub na rty Exfoliační Lip Duo

 

  1. Používat rtěnky / lesky s maximálním množstvím přírodních olejů a vosků. Syntetika tam určitě také bude, ale rozhodně v menším množství. Syntetické přísady v dekorativní kosmetice odpovídají za odolnost výrobku. Mimochodem, výběr dobré rtěnky mi pomohl k tomu, že skoro nepoužívám balzám na rty. O mých oblíbených rtěnkách Vám ale povím v jednom z dalších článků.

 

Jak si správně vybrat rtěnku a nejen ji, také vysvětluju a ukazuju na make-up kurzech SELF MAKEUP a na individuálních konzultacích. Ráda vás uvidím mezi svými studenty. Zde naleznete program školy líčení.

Máte-li jakékoli dotazy, napište mi do zpráv nebo komentářů :-) Pokud byl tento článek pro vás užitečný, sdílejte ho s přáteli.:-)

Pokud potřebujete pomoc s výběrem kosmetických produktů pro osobní použití nebo pro doplnění profesionálního kufříku vizážistky, přijďte k nám do Makeup Group, sídlíme v Praze na Karlíně –  Křižíkova 477/119.

S radostí Vám pomůžu!

Máte dotazy, týkající se tohoto tématu? Klidně napište)

International makeup artist, Elena Bassarab

 

Komentáře

Lusia

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Informace ohledně produktů můžete najít online zde https://makeupgroup.cz/15-rty Pokud byste chtěli vybrat nebo vyzkoušet kosmetické produkty z celého sortimentu profesionálních značek, které nabízíme, můžete se stavit osobně v Pražském Karlíně v Makeup Group: Křižíkova 119. Rádi Vám s výběrem pomůžeme.

makeup group
led 30, 2018
Dobrý den

V jakem obchode Muzu kOUpit tu rtenku a skrab na rty?

Lusia
led 30, 2018
Kačka

Dobrý den, děkuji Vám za komentář základní informace naleznete v našem článku: https://makeupgroup.cz/module/owlblog/post/7-1-6-kroku-jak-spravne-vybrat-make-up.html Pro konzultaci vhodných výrobků přímo pro Vaši pleť nás můžete navštívit ve studiu Makeup Group v Karlíně: Křižíkova 477/119, Praha 8 Budeme se těšit na případnou návštěvu

makeup group
led 29, 2018
Dobrý den

Dobrý den mám problém s výběrem odstínů makeupu a také problém zjistit jakož mam Vlastně pleť byla by možnost nějak poradit ? :) Děkuji :)

Kačka
led 29, 2018

Zanechte komentář