Poslední komentáře

 • Jsem rada ze jsem si precetla tento clanek protoze mam aknozni plet a chtela...
  Jaja
  May 29, 2018
 • Dobrý den, děkuji za dotaz těžko říct takto na dálku, obecně platí, že pokud...
  makeupgroup
  Feb 19, 2018
 • Dobrý den Jak poznám jestli mám teplou nebo studenou pleť? děkuji
  Dana
  Feb 19, 2018
Certifikovaný kurz Dyōtics Brow Henna
6 kroků jak správně vybrat make-up
6 kroků jak správně vybrat make-up
Elena Bassarab
září 27, 2017

K dnešnímu dni se výroba dekorativní kosmetiky dostala na tak vysokou úroveň, že mnoho dekorativních kosmetických prostředků je stále více podobným přípravkům péče o pleť. K takovým lze zařadit i make-up.

Uživatele make-upu můžeme rozdělit do dvou skupin:

 1. Aktivně používají make-up.
 2. Panicky se ho bojí.

Podstatou problému je, že většina z nich neví, jak tento zázračný krém správně vybrat a používat.  Bude doopravdy zázračný, pokud si ho vyberete s ohledem na typ a tón pleti, na roční období…

Make-up je vážně důležitý! Odůvodnila bych to myšlenkou „přežití“. Chcete-li být úspěšný, musíte být zdravý. U člověka je to barva obličeje, která v první řadě vypovídá o jeho věku a zdraví. Takže je třeba využít pokroky v kosmetickém odvětví tak, aby při pouhém pohledu na Vás každý hned poznal, že jste zdravý a aktivní člověk plný sil, a proto máte nárok na lepší práci, lepšího manžela a konec konců i lepší život!

Dokazují to i výsledky z výzkumu amerických psychologů: mezi ekonomickou prosperitou a atraktivním vzhledem existuje totiž přímá úměrnost, kterou lze měřit v dolarech. Je prokázáno, že ti z Američanů, kteří vypadají lépe než 67% svého okolí, vydělávají v průměru za celý život o 230 tisíc dolarů více. Říká se také, že správně vybraný make-up je tou nejdůležitější součástí celého líčení.

V tomto článku se tedy podíváme na to, jak si správně vybrat make-up.

Krok č. 1: Kde si zázračný krém pořídit?

Tohle je velmi důležitý bod při koupi make-upu. Nabízí se velké množství možností,  je ale důležité vybrat tu správnou. Kde všude se dá make-up koupit? Může to být jak specializovaný obchod s kosmetikou, tak značkový butik kosmetiky, a nebo (nedej Bože) smíšené zboží či trh. Doporučuji kupovat kosmetiku ve značkových obchodech, studiích, nebo ve specializovaných buticích, protože nemají problémy s doklady produktu a dodržují pravidla skladování (alespoň v Evropě). Navíc, jsou tam vždy přítomni vizážisté, kteří vám ochotně poradí s výběrem správného odstínu. Nekupujte make-up v metru, na trzích a podobných místech, existuje velké riziko, že narazíte na padělek nebo nekvalitní zboží.

Krok č. 2: značka a výrobce

Známá nemusí být drahá a drahá nemusí být dobrá. Je důležité, aby podnik, resp. laboratoř, která váš make- up vyrobila, skutečně existovala a působila jako výrobce kosmetiky. Nyní je kosmetický trh uspořádán tak, že známé značky již dávno prodávají jenom značku, a ne dobrou kosmetiku.

Nejčastěji se jedná o značkový, ale jenom průměrný výrobek s velmi běžnými vlastnostmi a strukturou (avšak za značku si připlatíme). Proto mám ráda ne příliš známé a ne příliš velké firmy. Samozřejmě, dávám také přednost firmám, které jsou přímými výrobci svých produktů (např. americká firma, která vyrábí v USA, a ne v Indii nebo Číně), protože se takové firmy-výrobci starají o recepturu a kvalitu svých výrobků.

Krok č. 3: datum spotřeby a balení

Nezapomeňte se podívat na datum spotřeby make-upu a na celistvost jeho obalu. Tohle je bez komentáře. Čím více konzervantů, tím větší trvanlivost. Delší trvanlivost většině kosmetických produktů zajišťují parabeny (obyčejný make-up má trvanlivost do 3 let). Je prokázáno, že parabeny podporují tvorbu rakovinných buněk a mají tendenci se hromadit v lidských tkáních. Proto je lepší si vybrat make-up bez parabenů (trvanlivost se tím krátí na 18 měsíců) nebo s přírodními parabeny. Ne, nejsem šílená :-). K přírodním parabenů patří například Germoben – konzervant. Patří k derivátům kyseliny benzoové – parabenům. Kyselina benzoová je zcela přírodní produkt. Ve velkém množství je obsažena v brusinkách, její stopy se objevují také v zelených jablkách. Antimikrobiální aktivita je velmi vysoká. Není tedy paraben jako paraben!

Krok č. 4: určujeme typ pleti

Časy, kdy make-up byl jenom jeden už jsou pryč. Pokrokovější dámy ho míchaly s hydratačním krémem nebo krémem pro určitý typ pleti a dosahovaly tak požadovaného efektu. Nyní se časy změnily. V moderní době již existují make-upy pro různé typy pleti.

textury make-upu

Ten pro suchou Vám zajistí příjemně lesklou a zdravě zářivou pleť. Ten pro mastnou bude kontrolovat nadbytečný lesk a pěkně zmatní pleť. Make-up pro kombinovanou pleť zajistí normalizaci procesů. Make-up pro normální pleť bude mít ochranné vlastnosti. Mimochodem, víte o tom, že make-up se na hydratovanou pleť NEaplikuje ihned po aplikaci vašeho denního krému?

Krok č. 5: teplý nebo studený tón pleti

Předtím, než zkusíte make-up, musíte zjistit, jaký tón má vaše pleť: teplý nebo studený. To Vám pomůže vybrat správný odstín vašeho tónovacího miláčka. Existuje názor, že pokud máte teplý tón, je lepší zvolit studené odstíny, a pokud máte studený tón, použijte teplé odstíny.

teply & studeny

Můžete použít tuhle vychytávku, ale nesmíte to přehnat, jinak se můžete dostat k oranžovým nebo zeleným odstínům :-)) Častou radou při výběru make-upu je testování na ruce. To ale nedoporučuji, protože hřbet ruky je od obličeje velmi odlišný.

Krok č. 6: zkoušíme make-up

Nejlepší způsob, jak správně vybrat, je sledovat individuální reakce pleti na jednotlivé make-upy, takže si vezměte tři testery: ten, který je nejblíže k tónu vaší pleti a dva sousední odstíny. Zkuste je nanést v malém množství na pleť (na lícní kost až krk) a rozetřete. Správný odstín je ten, který zcela splývá s odstínem vaší pleti!

jak-správně-vybrat-make-up

Pokud chcete tmavší nebo světlejší tón pleti, nepoužívejte k tomu make-up. Pro tyto účely použijte jiné prostředky: například tónovací nebo zesvětlující pudry. Tohle bude ovšem téma dalšího článku :-)

 

Jak si vybíráte make-up Vy?  Čím se řídíte?

Pokud potřebujete pomoc při výběru make-upu pro osobní použití nebo pro doplnění profesionálního kufříku vizážistky, přijďte k nám do Makeup Group, sídlíme v Praze na Karlíně –  Křižíkova 477/119.

S radostí Vám pomůžu!

Máte dotazy, týkající se tohoto tématu? Klidně napište)

Pokud byl tento článek pro vás užitečný, sdílejte ho s přáteli.

International makeup artist, Elena Bassarab

 

Komentáře

Dana

Dobrý den, děkuji za dotaz těžko říct takto na dálku, obecně platí, že pokud máte podtón pleti do růžova, máte studený odstín pleti. Pokud do žluta, tak teplý. Pokud chcete, budeme rádi, když nás navštívíte v Makeup Group. Určíme společně podtón pleti i přesný odstín a doporučíme nejvhodnější make-up. Děkujeme a budeme se těšit na případnou návštěvu!

makeupgroup
úno 19, 2018
Dobrý den

Dobrý den Jak poznám jestli mám teplou nebo studenou pleť? děkuji

Dana
úno 19, 2018

Zanechte komentář