OŠKLIVÉ TAJEMSTVÍ HOUBÍČKY NA MAKEUP

Vloženo:Září 7, 2017

Autor:makeupgroup

Kategorie:Lifestyle

Sdílet: / /

beauty blender

a nebo jak správně používat houbičky na make-up 😉

Nejjednodušší způsob jak nanést make-up je použit speciální houbičku. Houbička (sponge)- je porézní kosmetická houbička, používá se jak při kosmetických procedurách, tak při nanášení tónu na pleť. Způsob používání houbičky se definuje materiálem ze kterého je vyrobena.

V tomto článku se budeme věnovat houbičce, která se používá na make-up. Takové houbičky jsou velmi jemné, vyrábí se z měkké porézní pěny, a jsou tedy pokryty nepatrnými póry zevněji a zevnitř. Zpravidla se houbičky používají pro aplikování pudru (kulatá plochá houbička) nebo make-upu (flexibilní latexová houbička). Pro blendování očních stínů a tvářenek se používají houbičky různých geometrických tvarů s ostrými růžky. Houbičky mají různý tvar, barvu a velikost.

Ve většině případů je princip aplikace založen na tom, zda je houbička vlhká nebo suchá. Vlhkou houbičkou lze aplikovat jemnou, zcela nepatrnou vrstvu make-upu, přesto bude produkt plnit veškeré své funkce – zakryje drobné nedokonalosti a sjednotí tón pleti. Při suché aplikaci houbička vytváří na pleti docela silnou vrstvu, která se více hodí na korekci viditelných defektů pleti. Výhodou houbiček je samozřejmě to, že jejich použití nevyžaduje profesionální dovednosti, které mají vizážisté. V poslední době je velice populárním doplňkem malé růžové vajíčko, kterému se říká Beauty Blender. Je to také houbička na make-up, ale ve složení nemá, na rozdíl od jiných, latex. Co já vím, tak se vyrábí z bavlny) Proč jsem ale svůj článek pojmenovala „ošklivé tajemství houbíčky na makeup“ ? Teď je největší čas Vám to vysvětlit.

Výše jste se dozvěděli, že jakákoli houbička má pórovitou strukturu, proto ani kouzelné vajíčko není žádnou výjimkou. Při aplikaci výrobku pomoci houbičky se do pórů chtě nechtě dostává kožní maz (i když jste se těsně před aplikaci umyli obličej) a odumřelé pleťové buňky (ty se mechanicky seškrábnou při tření houbičky o povrch pleti). Opravdu nezáleží na tom jak zvláštní je mýdlo nebo gel, kterým se houbička čistí, z houbičky nikdy nemůžeme zcela odstranit odumřelé buňky, zbytky kosmetiky a kožního mazu. Dostanou se do pórů houbičky a vytvoří úrodné prostředí pro bakterie.

Miliony čtenářů časopisu GLAMOUR byli šokováni článkem, který obsahoval příklady rozřezaných houbiček podle délky jejich používání. O své šokující objevy se na sociálních sítích podělili vizážisté, blogeři a uživatelé kosmetiky. Docela nepříjemný pohled, že ano? V houbičce je jasně viditelný starý použitý make-up, ačkoli zevněji oblíbená houbička vypadá čistě.

 

 

 

 

MÍLÉ DÁMY, POZOR! Každý kompetentní dermatolog vám potvrdí, že houbička na make-up, stejně jako na ostatní kosmetické procedury se má používat JEDNORÁZOVĚ! Při domácím použíti, když se s tím líčíte jenom vy, lze vajíčko použit po dobu maximálně 7-10 dnů přitom se má po každé aplikaci důkladně čistit a sušit. Pokud máte problematickou pleť, houbiček se máte zcela zbavit.

Další věc, kterou nelze připustit, je když si objednáte službu líčení a vizážistka vám chce aplikovat tón již vypranou (v některých případech nikoli), docela opotřebenou houbičkou. Ještě jednou zopakují, že houbička na líčení musí být jednorázová a podle hygienických předpisů ji vizážista musí vyjmout z obalu přímo před Vámi. Povrch houbičky musí být naprosto nedotknuty, bez skvrn, pruhů, odírání a j. Pro hygienickou aplikaci make-upu a přípravků s podobnou texturou lze použit čisté štětce. Pokud si nejste jisti, zda jsou opravdu čisté, můžete požádat o jejich dezinfekci přímo při Vás. Tato procedura trvá jenom několik vteřin, a profesionální vizážista má vždy po ruce rychleschnoucí dezinfekční sprej. Druhá možnost je vzdušný štětec- bezkontaktní způsob aplikace make-upu pomocí airbrush.

beautysoclean čistíč štětců

 

Teď o ceně) Pokud si dopřejeme originální beauty blender, zjistíme, že v Praze stojí asi 469 korun, pokud si ho pořídíme se suprovým gelem na čištění, vyjde to celkem na 800 korun, vydělíme na 10 dnů použití, a jedno použití vyjde na 80 korun! Za tuto cenu si můžeme pořídit několik balení jednorázových houbiček, které bez výčitku svědomí můžeme po použití vyhodit). Přijatelnější cenovou alternativu může sloužit Make-up blender stejné „vajíčko“, ale za mnohem příjemnější cenu 😉 V každém případě volba je na vás! Pro mě jako pro vizážistku je hygiena důležitější, než přítomnost růžové módní houbičky v profesionálním kufříku.

Máte dotazy, týkající se tohoto tématu? Klidně napište)

Pokud byl tento článek pro vás užitečný, sdílejte ho s přáteli.

International makeup artist, Elena Bassarab

Zanechat komentář